Centrum wiedzy

Masz pytania dotyczące nadwagi lub otyłości? To jest idealne miejsce dla Ciebie.
Poznaj przyczyny dodatkowych centymetrów w pasie, dowiedź się jak unikać pokus i pułapek lub przeprowadź diagnozę dietetyczną.

Polecamy:

Jak omijać pokusy i pułapki

Nie ma się co oszukiwać - w trakcie stosowania diety na pewno przydarzą Ci się sytuacje, w których będzie Cię kusiło, aby sięgnąć po ponadprogramowe jedzenie. Nie unikniesz tego, dlatego musisz wiedzieć, jak sobie z tym radzić. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

dowiedz się więcej

co jeść żeby schudnąć

Jak jeść zdrowo, żeby schudnąć

Podstawą zdrowego żywienia, które pozwoli zachować idealna sylwetkę, jest piramida żywienia. W oparciu o nią należy stworzyć dietę zawierającą produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, nasiona roślin strączkowych, orzechy oraz produkty białkowe pochodzenia zwierzęcego. Przede wszystkim jedzenie, jak i przygotowywanie posiłków, powinno być dla nas przyjemnością.

dowiedz się więcej

Diagnoza dietetyczna (BMI)

BMI to najpowszechniejsza metoda określająca prawidłową masę ciała. Indeks masy ciała (BMI) jest doskonałym narzędziem pozwalającym określić, czy nasza waga jest odpowiednia. Do przeliczenia BMI niezbędne jest podanie Twojej wagi i wzrostu. Sprawdź, czy Twoja waga jest prawidłowa.

dowiedz się więcej

 

  Do góry       Strona do druku   

Zobacz nasze produkty